Krótka wycieczka-spacer dobra na niepewną pogodę lub krótki dzień. Dobrym pomysłem jest wybranie się tu jesienią – wówczas możemy obserwować piękny kolorowy bukowy las. Jednak trasa ma swój urok o każdej porze roku.


Ścieżkę udało nam się przejść w około godzinę, ale rozsądnie trzeba założyć 1,5 godziny, dlatego świetnie nadaje się dla rodzin z dziećmi i dla osób starszych.

Poziom trudności tej trasy oceniamy na średnio-trudną, jedynie należy zwrócić uwagę przy przekraczaniu strumienia w okolice Siedmiu Sówek.

Zaczynamy przy rozejściu szlaków Kamionki Dolne, idziemy według zielono- białych oznaczeń Ścieżki przyrodniczej Kamionki- Rościszów. Zaraz za kościołem krótkie podejście, następnie idziemy wzdłuż lasu, skąd możemy podziwiać panoramę na Dolinę Kamionki. Ze zbocza po prawej często jesteśmy obserwowani przez muflony.

Kawałek dalej mijamy paśnik, ścieżka dydaktyczna zaraz za nim opuszcza dukt leśny i odbija w lewo. Po przekroczeniu strumienia dochodzimy do grupy skał zwanej Siedmioma Sówkami.

Od 2018r. Chronione jako pomnik przyrody. Z tym miejscem wiąże się też legenda, od której wzięły swoją nazwę góry Sowie.

Po minięciu Siedmiu Sówek, idąc ścieżką przyrodniczą dochodzimy do leśnej drogi. Ścieżka idzie tą drogą w prawo (w kierunku Starej Jodły) my skręcamy w lewo i cały czas tą drogą dochodzimy do miejsca startu.

Po wycieczce warto spróbować belgijskiego dubbla. Piwo, które ma swoje początki w belgijskich zakonach. Świetne do posiedzenia w chłodniejsze dni: aromatyczne, pełne smaku, z niską goryczką. Aby nie jechać do Belgii można wybrać coś z polskich browarów (np. Pogoda Ducha z Browaru za Miastem, lub Belgiski Dubbel z Browaru Trzech Kumpli).

Nasze piwne propozycje

Wycieczki, które mogą Cię zainteresować